Цікаві ресурси

РЕСУРСИ ВІЛЬНОГО ДОСТУПУ


Цифрова бібліотека історико-культурної спадщини 
Електронна бібліотека "Історична спадщина України" формується за принципом профільних тематичних колекцій і містить електронні документи – рідкісні та цінні видання з фонду Національної історичної бібліотеки України. Національна історична бібліотека України є Всеукраїнським депозитарієм історичної літератури та методичним центром в галузі історико-краєзнавчої бібліотечної діяльності і наукової бібліографії з історії України. Фонд Бібліотеки складає понад 800 000 одиниць зберігання.
До 150-річчя з дня народження Михайла Грушевського Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського в межах корпоративного проекту започатковано новий інформаційний ресурс «е-Архів Михайла Грушевського» (Mykhailo Hrushevsky Digital Archives).
LIBRARIA – електронний архів української періодики, що містить значний масив історичної преси, а також наукових і літературно-художніх серійних видань.
Про що писала українська преса сто років тому у твоєму місті...
УКРАЇНІКА – національний довідково-інформаційний та документальний ресурс архівних, рукописних і друкованих джерел, створених в Україні або інших державах – про Україну, її історію, економіку, культуру, що ґрунтується на засадах обліку та акумуляції документальної спадщини українського народу.
Бібліотека Української Літератури Найбільша в Інтернеті електронна бібліотека української літератури. Починаючи з 2000 року, популяризує українську мову і культуру, плекає любов до рідної літератури новим і новим поколінням.
  • Українська література (Бібліотека Біографії Шкільна програма Народна творчість Сучасна література)
  • Світова література (Бібліотека Біографії Народна творчість)
  • Навчання (Шкільні твори Стислі перекази ЗНО Контрольні запитання Реферати Аналіз творів ГДЗ)
  • Літературознавство (Літературна енциклопедія Крилаті вислови Критичні статті Конспекти уроків Статті)
  • Материалы на русском языке (Краткие содержания Сочинения)
Онлайн-версія «ЕНЦИКЛОПЕДІЯ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ» Енциклопедія Сучасної України (ЕСУ) – перша багатотомна енциклопедія, що правдиво, неупереджено й всебічно подає цілісний багатогранний образ України ХХ–ХХІ століть у особах, інституціях, поняттях. Видання охоплює всі сфери буття України – від географічного положення, природи, історії, політичного устрою, економіки й промисловості, науки, культури, мистецтва, літератури до спорту й молодіжної субкультури.
Наукова періодика України - видавнича система, яка містить більше 30 журналів України з історії, економіки, культурології, медицини, мистецтвознавства, педагогіки, політології, технічних наук, фізики та математики, філології, філософії.
Інститут проблем сучасного мистецтва пропонує вільний доступ до повних текстів наукових видань інституту. Сподіваємося, що ці видання будуть вам корисні!
Українські онлайн-бібліотеки — бібліотеки, що знаходяться в Інтернеті і містять твори українською мовою, перелік з гіперпосиланнями надається окремим розділом на сторінці Вікіпедії.
Відкрита книга - це безкоштовна онлайн-бібліотека класичної української та світової літератури.
ПОЕТИКА — це найпопулярніша в Інтернеті поетична бібліотека українською мовою.
Електронна бібліотека української літератури Торонтського уніврситету уможливлює вільний і безкоштовний доступ до електронних текстів української літератури всім зацікавленим читачам, особливо студентам поза межами України, де доступ до текстів української літератури обмежений.
1576.ua - постійно оновлювана електронна бібліотека українського світу. Засновники бібліотеки вважають, що рушійною енергією України є її духовна енергія, яка розкривається у формах словесності, музики, живопису, богослов’я, науки, філософії... – тієї енергії, яка акумулювалася протягом століть, формуючи ідею, суть того, що ми звемо Україною.
Створена перша онлайн-бібліотека аудіокниг українською мовою. У начитці книг взяли участь теле - і радіоведучі, актори театру і кіно, музичні зірки, студенти та волонтери. Проект реалізовано в рамках Громадського бюджету Києва авторською командою "Типовий Київ" та Інститутом журналістики університету імені Бориса Грінченка.
Література українською зібрана на сайті у форматах: jar, jad, txt, fb2, epub, doc, зручних для читання на мобільних пристроях(мобільних телефонах, смартфонах, кпк, планшетах, MP3-плеєрах, букрідерах).
Для того щоб почати читати достатньо скачати книги абсолютно безкоштовно. Також можна переглядати тексти онлайн.
Цифрова бібліотека (WDL) надає безкоштовний доступ в мережі Інтернет в багатомовному форматі до великої кількості матеріалів, що представляють культури різних країн світу.
Google Books - світова електронна бібліотека книг.
AeLib - Бібліотека світової літератури: оригінали та переклади.
Internet Archive - некомерційна бібліотека мільйонів безкоштовних книг, фільмів, програм, музики, веб - сайтів та багато іншого.
Open Library налічує понад мільйон творів різними мовами.
Bartleby.com - пропонує необмежений і безкоштовний доступ до інформації та книг.
Видавництво "Лань" є активним учасником галузі електронно-бібліотечних ресурсів. Електронно-бібліотечна система (ЕБС) являє собою платформу, на якій розміщені колекції книг провідних видавництв навчальної літератури, згруповані за основними галузями знань.Стратегією розвитку ресурсу є забезпечення ВНЗ доступом до наукової та навчальної літератури по максимальній кількості профільних напрямків.
На даний момент в системі розміщено більше 40 000 книг, з яких близько 30 000 складають безкоштовні колекції. Безкоштовний доступ відкритий і до періодичних видань, кількість яких, так само як і кількість книжкових видань, постійно збільшується. Безкоштовні колекції ЕБС Видавництва "Лань" - це класичні праці з історії, філософії, соціології, літературознавства, економіки, права, психології, педагогіки та інших наук, а також художня, у тому числі зарубіжна література мовою оригіналу. Доступ до безкоштовних колекціям надається всім зацікавленим користувачам на постійній і безкоштовній основі.
Основні принципи функціонування електронно-бібліотечної системи Видавництва "Лань": доступ для необмеженої кількості користувачів одноразово; з будь-якого місця, де є інтернет; у будь-який час; відсутність необхідності встановлення додаткового програмного забезпечення і устаткування.


Немає коментарів:

Дописати коментар